
Jeśli posiadasz konto na portalu - zaloguj się, jeśli go nie posiadasz zarejestruj się.
Obiektyw szerokokątny Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E o dużej jasności F1.4, zapewniający wyjątkową rozdzielczość i jakość zdjęcia. Prawdziwie flagowy projekt artystycznej ekspresji.
Najnowsza konstrukcja Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E z linii Art, zaprojektowano pod kątem wyrafinowanej charakterystyki optycznej i siły wyrazu, dzięki czemu zapewnia ekspresję artystyczną na wysokim poziomie.
Bardzo skomplikowany układ Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E aż 13 soczewek gwarantuje nieprzeciętne efekty obrazu z pełną ostrością już od przysłony F1,4. Aż 7 z 13 soczewek jest wykonanych ze specjalnych szkieł SLD, FLD oraz w kształcie asferycznym.
Dopełnieniem jakości obrazu Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony Ejest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy bardzo przyjemny i pożądany efekt bokeh. Obiektyw posiada bardzo szybki i niezawodny ultradźwiękowy silnik napędu AF, który umożliwia doostrzanie również w trybie AF.
Całość Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E zamknięto w stylowej, bardzo starannie wykonanej obudowie. Bez wątpienia ten obiektyw powinien się znaleźć w zestawie fotogtaficznym każdego fotografa.
Obiektyw Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E cechuje się niezrównaną charakterystyką ekspresji, spełnia wygórowane oczekiwania fotografów o inklinacjach twórczych i artystycznych.
Sigma A 35mm f/1.4 DG HSM - Sony E opracowany z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne, trafi w gusta użytkowników, którzy cenią kreatywny, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów, martwej natur i zwykłych migawek z życia, doskonale nadają się one do fotografii, która wyzwala w fotografie wewnętrznego artystę.
SIGMA zawsze korzystała z najbardziej zaawansowanych technologii optycznych, by zaoferować fotografom najlepszą wydajność obiektywu. Teraz mamy zaszczyt przedstawić pierwszy obiektyw z zupełnie nowej linii produktowej: 35mm F1.4 DG HSM. Ten szerokokątny obiektyw F1.4, zapewnia najwyższy poziom jasności oraz piękny efekt bokeh. Jedynie duży otwór przysłony F1.4 może zaoferować płytką głębię ostrości oraz wydajność w słabym świetle.
Smukły kształt obiektywu osiągnięto umieszczając dużą asferyczną soczewkę na przodzie zestawu. Pojedyncza soczewka ze szkła FLD, charakteryzującego się tymi samymi cechami co fluoryt, została połączona z czterema elementami ze szkła SLD by zminimalizować aberracje chromatyczne. Zoptymalizowana dystrybucja mocy pomaga korygować różne rodzaje optycznych aberracji. Dzięki temu obiektyw oferuje wyjątkową jakość obrazu.
Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu skorygowana przez zwykłe szkło optyczne i zapewniają obrazy o wysokiej rozdzielczości i kontraście.
SIGMA Aberracja chromatyczna Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną
System ten dostosowuje odległości między grupami soczewek podczas ustawiania ostrości, redukując ilość koniecznych ruchów soczewek. Rezultatem jest zmniejszona aberracja przy różnorakich odległościach od fotografowanego obiektu. System wpływa bardzo korzystnie m.in. na obiektywy makro, pokrywające dużą rozpiętość odległości, oraz na obiektywy szerokokątne, z asymetryczną konfiguracją soczewek.
Jasny obiektyw z minimalną aberracją chromatyczną i wyjątkową rozdzielczością obrazu.
Przy obiektywach z dużym otworem przysłony, osiowa aberracja chromatyczna staje się problemem. W porównaniu ze zwykłym obiektywem 35mm F1.4, nasz nowy obiektyw został zaprojektowany tak, by maksymalnie zmniejszać aberrację chromatyczną. Dzięki temu można osiągnąć znacznie czystszy i piękniejszy efekt bokeh.
Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.
Przednie i tylne soczewki zawierają powłokę odporną na olej i wodę, która umożliwia łatwe wytarcie płynu i zapobiega przywieraniu tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, utrzymywanie powierzchni soczewki staje się łatwiejsze.
Napęd HSM pozwala na szybką I cichą pracę napędu AF. Dzięki najnowszemu algorytmowi AF, uzyskano znacznie płynniejszą pracę autofocusa. Dodatkowo, możliwe jest ręczne „doostrzanie” w trybie AF.
SIGMA jako pierwsza korzysta z materiału TSC*, który oferuje minimalną termokurczliwość i dużą twardość. Jest też o 25% bardziej elastyczny niż poliwęglan. Charakteryzuje się bardzo niską termokurczliwością, przez co łączy się dobrze z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Materiał pozwala też na wykonanie znacznie cieńszych elementów niż do tej pory, w tym pierścieni zoomu i skali.
Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.
Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.
Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.
Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów.
Obiektywy Sigma: MADE IN JAPAN
Grecka litera Sigma jest w matematyce używana jako symbol sumy. Dlatego dla ludzi związanych z fotografią na całym świecie działalność firmy Sigma to suma procesów badawczych, technologii, produkcji i obsługi serwisowej w segmencie obiektywów, cyfrowych lustrzanek i lamp błyskowych.
Sigma to ponad 40 lat doświadczeń na rynku z ugruntowaną pozycją w ścisłej światowej czołówce. To także renomowana marka zdobywająca największą na świecie ilość nagród wśród niezależnych producentów obiektywów do aparatów różnych marek.
Sigma jest absolutnym wyjątkiem na rynku fotograficznym, bo wszystkie firmowane przez siebie artykuły produkuje w Japonii. Dzięki pracy najwyższej klasy specjalistów, tworzących dział badawczo-rozwojowy, oferta produktowa firmy zawsze wyprzedza zapotrzebowanie użytkowników, a dopracowane do perfekcji procedury kontroli jakości decydują o tym, że każdy egzemplarz obiektywu spełnia złożone standardy jakości.
Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste SIGMA USB Dock
Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości.
Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.
pasjonatów i miłośników o różnorodnym doświadczeniu i osiągnięciach.